Реал доби уште една битка со Барселона и го освои трофејот во Купот на Шпанија (ВИДЕО)

Кошаркарите на Реал Мадрид издвојуваа победа над Барселона со 96:85 во финалето на Купот на Шпанија. Барселона за нијанса беше подобар противник во првото полувреме (45:43), но по паузата „кралевите“ покажаа повеќе како во третиот така и во четвртиот период, па го освоија вториот трофеј во сезоната 2023/2024 по оној во Супер Купот. Дури шестмина … Продолжи со читање Реал доби уште една битка со Барселона и го освои трофејот во Купот на Шпанија (ВИДЕО)