Поврзете се со нас

НБА

Реакцијата на Јокиќ кога цел тим на Клиперси одби да му честита за победата (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/nuggets

Никола Јокиќ продолжи по свое и го предодеше Денвер до нова победа во НБА лигата, која беше 10-та за Нагетси во последните 11 дуели со Лос Анџелес Клиперс.

Популарните Клиперси имаат своја нова ноќна мора во НБА лигата и тоа дефинитивно е актуелниот НБА шампион, а катастрофалниот биланс прави играчите на овој тим да заборават и на фер-плејот и спортското однесување по крајот на натперварите.

Традиција во секој спорт е џентлменски да го поздравите ривалот откако ќе биде означен крај, но рано утрово цели тим на Клиперс одби да направи такво нешто.

Никола Јокиќ тргна да се поздравува со ривалите, но кога виде дека ниту еден не приоѓа и всушност сите си одат кон соблекувалната, имаше само фацијална гримаса која стана хит на социјалните мрежи.

Србинот беше на своето препознатливо МВП ниво и го делеше само една асистенција од трипл-дабл (32 поени, 16 скокови и 9 асистенции).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни