Реакцијата на Анри: Главен момент на прес-конференцијата во Монако (Видео)

Anri

Тиери Анри се обврза на тригодишен договор со Монако, клубот кој сезонава игра под нивото и бележи лоши резултати, па ова за Анри дефинитивно ќе биде голем предизвик за да ги врати насмевките во малото кнежество.  41-годишниот Французин го наследи Леонардо Жардим на клупата на клубот од Кнежевството и ќе има тешка задача пред себе да го издигне Монако од резултатската криза на почетокот на сезоната. Монако игра навистина лошо сезонава и најдобар доказ за тоа е 18 место и само шесте освоени бодови во Лига 1.

Тој на првата прес-конференција како тренер на Монако јасно ја посочи неговата главна цел и дека ништо не ветува и ќе даде се од себе да извлече добар резултат со тимот.

Интересно е што на пресот со новинарите дојде во тренерки доле, а горе носеше сако со кошула и вратоврска. Сепак, на крајот, неговата реакција на едно прашање ја стави во втор план целата прес-конференција.

 

Facebook Коментари