Поврзете се со нас

Англија

Реакција која се кажува: Мартинез го крена менаџерот Тен Хаг по последниот судиски свиреж на „Вембли“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:x.com/EmiratesFACup

Манчестер Јунајтед направи изненадување и славеше над Манчестер Сити со 2-1 во борбата за пехарот во ФА Купот.

Многумина го отпишаа Јунајтед пред овој меч, но избраниците на Ерик Тен Хаг ги поздравија сите оние кои не веруваат во нив и му го донесоа 13. пехар на клубот во ова натпреварување.

Ова е трофеј кон дефинитивно многу им значи на играчите, тренерот по тешката сезона која беше одбележана од повреди од почетокот до самиот крај.

Вирална стана реакција на стоперот Лисандро Мартинез по последниот судиски свиреж, тој веднаш тргна накај тренерот, го крена по што следуваше момент лице во лице.

Двајцата добро се познаваат уште од времето од Ајакс, па повеќе од јасни се овие емоции.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни