Поврзете се со нас

Шпанија

Разиграната премиерлигашка ѕвезда од која Барса лесно се откажа: Ако треба да одам во Реал, веднаш ќе го направам тоа

Објавено

на

Во моментите кога Барселона лесно се откажа од македонскиот „бисер“ Давид Бабунски, речиси истовремено го прекина договорот и со Адама Траоре, офанзивниот крилен фудбалер кој неколку години подоцна прерасна во вистинска ѕвезда на Вулверхемптон.

Брзоногиот Траоре игра на фантастично ниво кај „волците“ и менаџерот Нуно Еспирито Санто е презадоволен од неговиот погрес, а интересно, своите квалитети Адама посебно ги демонстрира на натпреварите против силните екипи во Премиер лигата. Дваесет и тригодишниот Адама блескаше во пресвртот против Сити пред неколку дена, а со оглед на тоа што го сврте вниманието на себе со одличните партии, сега даде и една интересна изјава поврзана за можно враќање во Шпанија.

– Ако треба да одам во Реал, веднаш ќе го направам тоа, веднаш ќе заминам за Мадрид. Имав недоразбирање со Барселона и начинот на кој заминав не беше баш најдобар, – порачува Адама во интервјуто за „Хугонес“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни