Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Раул Гонзалес: Испишуваме убава историја

Објавено

на

За „Дерби“ од Келн,
Александар Табаковски

Раул Гонзалес му го донесе историското финале на Вардар во Лигата на шампионите. Во Келн, неговиот тим славеше над Барселона, а веќе утре го очекува пресметка со ПСЖ. Како шпанскиот стручњак го виде овој исцрпувачки дуел кој заврши во корист на македонскиот шампион.

– Ова е убава историја, голем успех. За нас беше голем успех и да се пласираме на оваа завршница, одигравме добар натпревар, иако во првите петнаесет минути направивме непотребни грешки. Во вториот дел се подобривме во одбрана, подобра беше соработката со Штербик, а сега не очекува финалето и треба да се фокусираме на овој натпревар.

– Знам дека имаме малку време за одмор, го знаеме противникот и тоа со кои ракометари располагаат, во нивниот тим е и најдобриот светски ракометар. Ќе гледаме видео и ќе се обидеме што подобро да се подготвиме, – потенцираше тренерот на Вардар по триумфот над Барселона.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни