Поврзете се со нас

Свет

Расположениот Јакимовски донесе победа за Вашингтон Стејт (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Андреј Јакимовски донесе победа за Вашингтон Стејт над Калифорнија (65-57) во НЦАА лигата.

Јакимовски влезе од клупата, но и покрај тоа беше прв стрелец со 16 постигнати поени што воедно е најдобар негов учинок во актуелнава сезона. Популарните „Кугарс“ одиграа одлично во вториот дел, направија пресврт и затоа голема заслуга има нашиот Андреј кој зад своето име додаде уште 7 скока и 1 асистенција.

За Вашингтон Стејт ова беше 10. победа во 17. натпревар во оваа сезона со што се на 7 место во својата група.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни