Поврзете се со нас

Македонија

Расположениот Алкалоид си поигра со Вардар Неготино

Објавено

на

Ракометарите на Алкалоид лесно го надиграа Вардар Неготино (40-16) во првата средба од денешната програма од 13.коло во Суперлигата.

Избраниците на Кирил Лазаров покажаа сила, моќ во двете полувремиња (18-9, 22-7) и сосема заслужено го прокнижија 11. триумф во шампионатот со кој го верификуваше второто место во групата А и во плејофот ќе пренесе два бода.

Најрасположени за игра беа Серафимов со седум и Кофилоски со шест гола.

Во последното коло во оваа календарска година Алкалоид ќе се соочи со составот на Бутел.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни