Поврзете се со нас

Франција

Рашфорд бил изборот на ПСЖ за наследник на Килијан Мбапе

Објавено

на

Францускиот офанзивец, Килијан Мбапе по се изгледа ќе си замине од редовите на ПСЖ по крајот на оваа сезона.

Одличниот фудбалер влегува во последните шест месеци од својот договор со „светците“ и истиот нема да биде продолжен, па тој кариерата ќе ја продолжи на друго место.

Според најавите, Мбапе наскоро ќе потпише преддоговор со Реал Мадрид, клуб за кој навива од детството и клуб кој му нуди одлични услови за продолжување на кариерата.

Од ПСЖ сега се во потрага по негова замена, а клубот го детектирал играчот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд како идеално решение за офанзивата.

Новинарот на „Тајмс“, Пол Хрст пренесува дека раководните лица на ПСЖ уште пред шест месеци составувале листа на можни замени за Мбапе, а највисоко на таа листа бил токму фудбалерот на „црвените ѓаволи“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни