Поврзете се со нас

НБА

Расел со магичен потег во стилот на Брајант ја запали публиката во Лос Анџелес (ВИДЕО)

Објавено

на

Лос Анџелес Лејкерс ја оправда улогата на фаворит во дуелот со Портланд Трејл Блејзерс на кој главниот збор го имаше плејмејкерот Дианџело Расел.

Расел беше расположен за игра, надмудрување и уфрли 34 поени со 8 асистенции и 2 украдени топки. Воедно организаторот на играта на „езерџиите“ имаше еден магичен потег, „олд-скул“ потег, потег кој своевремено го изведе и легендарниот Коби Брајант на еден од Ол-стар натпреварите на крајот на минатиов век.

Тој го измами противникот, му ја сокри топката на Брогдон и потоа лесно реализираше за ерупција на навивачите и домашната клупа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни