Поврзете се со нас

Франција

Рамос се пофали со својот атрактивен гол на социјалните мрежи (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/PSG_English

Серхио Рамос беше еден од стрелците на атрактивните голови со кои вчера ПСЖ ја наполни мрежата на Нант, а утринава реши да го истакне својот потег пред фановите.

Шпанецот за добро утро го објави голот со пета на дуелот со Нант на социјалните мрежи, оценувајќи го како фудбалски деликатес.

Неговиот ПСЖ победи со убедливи 4:0, а триумфот во Суперкупот значи и прв трофеј за новиот тренер Кристоф Галтие.

Меси, Нејмар и Рамос се натпреваруваа кој ќе постигне поатрактивен гол, Галтие го освои првиот трофеј (Видео)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни