Поврзете се со нас

Франција

Рамос по првенецот во дресот на ПСЖ: Влегувам во ритам, многу е важно…

Објавено

на

Составот на Пари Сен Жермен оствари рутинска победа над Ремс (4-0) во Лига 1 и со тоа го продолжи патот кон враќање на титулата во своите витрини.

Ова беше средба на која „светците“ конечно можеа да сметаат на Лео Меси, но и дуел на кој својот првенец во овој дрес го даде стоперот Серхио Рамос. Шпанецот кој се соочи со доста проблеми во актуелнава кампања полека доаѓа до одреден ритам, подготвен и е се надева дека ова е само негов почеток.

-Многу сум среќен за оваа победа и за мојот прв гол со овој тим. Среќен сум што одиграв 90 минути, сакам да ја имам поддршката од јавноста.  Ова е мојот прв гол со ПСЖ и се надевам дека ќе има уште многу. Важно е да изградите навики и рутина. Се вратив во групата веќе три недели и влегувам во ритам.

-Многу сум среќен бидејќи долго време отсуствував од теренот кој е мојот дом. Се чувствувам многу среќен. Што се однесува до градот Париз, денес се чувствувам подобро бидејќи претходно поминав многу време во Мадрид. Беше тешко на почетокот, но сега се чувствувам малку подобро, -порача Серхио за „Амазон Прајм“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни