Поврзете се со нас

Шпанија

Рамос одби да се потпише на дрес на Реал, па објасни зошто тоа го направи (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/SevillaFC_ENG

Серхио Рамос најголемиот, најубавиот, најуспешниот дел од неговата кариера го мина во редовите на Реал Мадрид, клуб кој го напушти во 2021 година по што се пресели од Пари Сен Жермен од каде пак заврши во Севилја.

Сега Рамос се бори против „кралевите“, па доста големи внимание предизвика неговиот потег да не потпише еден дрес на Реал. Дефанзивецот стави автограм на дресови од ПСЖ и Севилја, но не и оној на клубот од шпанската престолнина со што донесе реакции кај навивачите, па Рамос се огласи и ја објасни целата ситуација.

-Пред тој момент веќе имав потпишано околу 6 дресови на Реал Мадрид. Потоа има луѓе кои ги продаваат на аукција или ги продаваат на интернет, -порача Серхио.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни