Поврзете се со нас

Шпанија

Рамос доби специјално полициско изненадување пред својот дом и ја сподели необичната сцена (Видео)

Објавено

на

Серхио Рамос го преплави својот Инстаграм профил со објави за својот син Серхио Јуниор кој наполни шест години, а во едно од своите споделени објави на социјалните мрежи, долови како полицијата знае да ги изненади своите сонародници во тешките времиња.

Капитенот на Реал покажа како помал полициски кордон му го честита ронденденот на неговиот син со одржување на препорачаната дистанца поради коронавирусот, па доста брзо, објавата на стоперот стана и тоа како вирална.

– Во специјални моменти, специјални изненадувања. Не само што не штитат, туку и ги разубавуваат деновите на децата кои слават роденден. Денес му беше ред на Серхио, – гласи објавата на Рамос.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни