Поврзете се со нас

Репрезентација

Ракометарките ќе добијат нов предводник: Симовски повеќе не е селектор на Македонија

Објавено

на

Најдобрата женска ракометка репрезентација доживеа два високи порази од Романија во баражот за пласман на Светското првенство, мечеви по кои Ракометната федерација на Македонија одлучи да се раздели со селекторот Симе Симовски.

Од РФМ информираат дека со Симовски се договориме за взаемен прекин на соработката и дека во следниот период управниот одбор ќе назначи нов селектор.

Симе од 2015 година беше на чело национиот тим, период во кој во неколку наврати игравме во баражите за мундијалите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни