Поврзете се со нас

Репрезентација

Ракометарките го претрпеа првиот пораз на СП

Објавено

на

foto:www.facebook.com/rfmofficial

Младинската женска селекција на Македонија го претрпе првиот пораз на Светското првенство кое се одржува во нашата земја.

Избраничките на Дарко Јанев беа надиграни од репрезентацијата на Исланд со 29:17. Овој убедлив пораз се должи на нашата лоша игра, пад во вториот дел кој го загубивме со 18:6 или поточно противникот целата предност ја стекна во овие 30 минути.

Сега следува клучниот дуел за нашите надежи, директна пресметка со Ангола за место во следната фаза. Мечот е закажан за утре од 20:15 часот, битка во која двете селекции ќе влезат со учинок 1-1 со тоа што африканките имаат подобра гол разлика.

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни