Поврзете се со нас

Репрезентација

Ракометарите тргнаа кон Египет, првиот предизвик е утре против Шведска

Објавено

на

Нашиот национален мораше брзо да се подготви затоа што се отвори можност да настапиме на Светското првенство во Египет и тоа на местото на Чешка која го откажа настапот поради многу позитивни случаи на КОВИД-19.

Македонската експедиција со чартер лет од Скопје треба да пристигне во Каиро каде ќе нема многу време за прилагодување, приспособување затоа што веќе утре од 20:30 часот го игра првиот меч од групната фаза и тоа против Шведска.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни