Поврзете се со нас

Европски првенства

Ракометарите со „Послушајте патриоти“ се загреваат за Словенците (ВИДЕО)

Објавено

на

За „Дерби“ од Унгарија,
Ристе Влахов

Остануваат само уште неколку часа до почетокот на новиот настап на големите на натпреварување на македонската сениорска репрезентација и тоа на Европското првенство на кое домаќини се Унгарија и Словачка.

Првата средба ни е против Словенија од 18 часот, а играчите се подготвени да го дадат максимумот во „FONIX ARENA“ во Дебрецен.

Пред овој дуел РФМ објави видео како нашата селекција се загрева, па така сите заедно прават склекови, додека во позадина ечи Послушајте патриоти.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни