Ракитиќ препеа шпанска песна на хрватски јазик и направи вистинско шоу во емисија во живо (Видео)

rakitic-pee

Иван Ракитиќ беше дел од емисијата „Ел Ормигеро“ која ја емитува „Антена 3“, а ако од истата веќе го издвоивме делот во кој Хрватот објаснува каков пречек добил од Лионел Меси во Барселона, во текот на шоуто, изнуди големи насмевки во студиото поради потфатот кој го имаше.

Ракитиќ призна дека при учењето шпански јазик многу му помогнала неговата сопруга која постојано му пуштала песни од Давид Бизбал, а во текот на емисјата, новинарот побара од него да направи интересен превод на позната песна „принцез“ од шпански на хрватски јазик.

Како изгледаше тоа погледнете во продолжение….

Facebook Коментари