Поврзете се со нас

Англија

Рајт: Можам да го видам Мбапе во Ливерпул

Објавено

на

Некогашниот англиски репрезентативец и легенда на Арсенал, Иан Рајт смета дека Килијан Мбапе во иднина може да се пресели во таборт на Ливерпул.

Мбапе е една од главните ѕвезди во Пари Сен Жермен, играч кој иако се уште е млад, но е исклучително важен, клучен и за француската репрезентација. За неговата иднина често се зборува во последно време, Реал Мадрид постојано се поврзува со него, ама се почесто се говори и за можноста да направи трансфер во Ливерпул.

-Во овој момент можете да го видите Мбапе во Ливерпул. Дефинитивно можете тоа да го видите. Ако зборуваме за сега, можам да го видам во Ливерпул, ама каде би играл? Ливерул е на ниво каде Килијан би можел да се пресели, -истакна Рајт.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни