Поврзете се со нас

Англија

Рајс и Маунт ги покажаа своите кошаркарски вештини на одморот на Миконос (ВИДЕО)

Објавено

на

Добар дел од англиските репрезентативци заминаа на Миконос по крајот на Европското првенство кое за нив беше болно затоа што истото заврши со пораз во финалето од Италија.

Дел од таа група на играчи кои се решија за Грција се Деклан Рајс и Мејсон Маунт кои според видеата на социјалните мрежи добро се зававуваат и ги полнат батериите за новата сезона.

Рајс и Маунт меѓу другото имаа можност да покажат и дел од кошаркарските вештини, па еве како се снајдоа на тоа поле.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни