Раиконен со одговори во свој стил го изнасмеа Хамилтон (Видео)

kimi-bah

Кими Раиконен ја вози последната сезона во Формула 1 како член на Ферари, а веќе потврди дека следната година ќе настапува за Заубер Алфа Ромео.

На една од прес-конференциите во пресрет на трката во Сингапур, популарниот „Ајсмен“ во свој стил одговараше на провокативните прашања на еден новинар. Истовремено, Луис Хамилтон добро се забавуваше на одговорите на својот ривал.

Facebook Коментари