Поврзете се со нас

Балкан

Радуловиќ повторно ќе води клуб од Косово

Објавено

на

Македонскиот кошаркарски стратег, Дарко Радуловиќ повторно ќе води клуб од Косово.

Радуловиќ во изминатиов период беше на клупата на Пелистер, а откако таа приказна заврши се отвори простор за нов ангажман и тоа во тимот во кој беше активен во текот на натпреварувачката 2022/2023-тоа е Башкими.

Дарко во досегашната кариера освен во составот од Призрен и Пелистер, има работено и во МЗТ Скопје каде ги имаше најголемите успеси и во Унгарија каде ја водеше Њиреѓхаза.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни