Поврзете се со нас

Шпанија

Радикалните навивачи на Сосиедад го „торпедираа“ автобусот на Атлетико, Симеоне збесна и стана од седиштето (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/atletienglish

Атлетико Мадрид дефинитивно не е во шампионската форма од минатата сезона и тимот на Диего Симеоне се соочува со доста проблеми во последно време, а последен доказ е поразот од Реал Сосиедад и елиминацијата од Купот.

„Душекџиите“ останаа без шанса да се борат за трофејот во најмасовното натпреварување во Шпанија уште во осминафиналето, бидејќи вчера беа надиграни од баскискиот тим кој победи со резултат 2:0.

Симеоне има двојна причина за нервоза по новиот претрпен неуспех, бидејќи покрај поразот, мораше да гледа како тој и неговите играчи доживуваат шок пред средбата во Сан Себастијан.

Најрадикалните навивачи на Сосиедад го „торпедираа“ клупскиот автобус на Атлетико со различни тврди предмети и шишиња, сцена која го разбесни темепраментниот Чоло.

Како што доловуваат видеата, бесниот Симеоне не можел да остане рамнодушен и станал од своето седиште во автобусот, испраќајќи им јасни сигнали на навивачите на Реал Сосиедад за некоректните потези.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни