Поврзете се со нас

Македонија

Работнички во голем стил го прослави роденденот: Многу легенди, шоу на трибините, битка на теренот и последен „танц“ на Гечевски (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Објавено

на

Екипата на Работнички со ревијалниот меч против Фенербахче го прослави големиот јубилеј, 70 години од своето постоење.

На овој дуел кој вечерва се одигра во СЦ „Борис Трајковски“ присуствуваа голем број на наши познати легенди, функционери, верни подржувачи и навивачи кои сите со овации го испратија и официјално Тодот Гечевски во пензија.

Еве дел од атмосферата низ фотографии.

5

3

2

6

1

9

10

11

13

12

8

7

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни