Поврзете се со нас

Македонија

Работнички се засили со поранешен плејмејкер на Реал и Мега

Објавено

на

foto:www.fiba.basketball/europe/u20/2019

Поранешниот македонски шампион Работнички ги засили своите редови со некогашниот младински репрезентативец на Србија, Михаило Јовичиќ.

Јовичиќ е играч кој своевремено беше дел и од Реал Мадрид каде настапуваше за Б екипата, а потоа го облече дресот на Мега Баскет, тим познат по талентираните играчи.

Потоа имаше епизоди во Србија, Црна Гора, Шкотска, а во Градски Парк доаѓа од редовите на Вршац.

Тој е прво засилување за центарци кој во новата сезона ќе игра и во АБА2 лигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни