Поврзете се со нас

Македонија

Работнички се испоти за триумф против Црн Дрим

Објавено

на

blank

Екипата на Работнички многу потешко од очекувањата го совлада тимот на Црн Дрим Грин мобиле во заостанатиот меч од 8. првенствено коло.

Клубот од „Градски Парк“ мораше да направи пресврт во вториот дел, да ја „избрише“ негативата од шест поени (44-50) за да на крајот дојде до славје од 84-81. Избраниците на Мираковски се стегнаа во вторите 20 минути, меѓутоа мораа добро да се испотат за да го средат дебитантот во најквалитетното македонско натпреварување.

blank

Балмазовиќ даде 23 поени, Вашингтон уфрли 16, а двоцифрен беше и Младеновиќ со 11 кошеви. Каухерд на спротивната страна беше автор на 27 поени.

Работнички сега има учиник 5-1, Црн Дрим пак останува на 1-7.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни