Поврзете се со нас

Македонија

Работнички го договори голманот Тимевски

Објавено

на

Тимот на Работнички доведе ново име на голманската позиција и тоа од второлигаш Тетекс.

Се работи за Бојан Тимевски кој треба да му биде квалитетна конкуренција на Бурхан Мустафа кој пак треба да биде прв избор на тренерот Борче Христов по заминувањето на репрезентативецот Ристе Јанков.

Тимевски има 22 години и кариерата ја има започнато во Вардар.

Од таборот на „романтичарите“ воедно информираа дека за утре имаат закажано пријателски меч против  Кожуф во Гевгелија, тест кој ќе биде последна контролка пред продолжението на пролетниот дел од шампионатот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни