Поврзете се со нас

Македонија

Работнички договори крилен центар од Девствените Острови (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Најтрофејниот македонски кошаркарски колектив Работнички ги засили своите редови со крилниот центар Иван Аска.

Аска има 30 години и треба да биде освежување, засилување за борбата под кошевите. Се работи за репрезентативец на Девствените Острови кој на последните квалификациски натпревари имал учинок од 20,5 поени и 8,8 скокови по натпревар.

Последен негов клуб бил израелски Хапоел Хевел каде имал просек од  21 поен и 8,6 скокови по натпревар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни