Поврзете се со нас

Македонија

Работнички договори и американски плејмејкер (ВИДЕО)

Објавено

на

Најтрофејниот македонски кошаркарски колектив Работнички договори уште едно засилување на бековски позиции, играч кој ќе треба да помогне во организацијата на играта.

Имено нов член на центарци е 28-годишниот Весли Персон Џуниор кој во новата средина доаѓа од Корихаит од Финска. Тој на 34 натпревари имал просек од 13,6 поени, 2 скока и 1,4 асистенции.

Претходно има настапувано и во Чиле, Велика Британија, Унгарија и Италија. Инаку Весли е син на Весли Персон Сениор кој долго време играше во НБА лигата, имаше над 700 натпревари во периодот од 1994 до 2005 година.

Само за потсетување Работнички претходно си подаде рака за соработка и со Михаило Јовичиќ.

Работнички се засили со поранешен плејмејкер на Реал и Мега

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни