Рабона голот на Захави ги воодушеви фудбалските фанови (Видео)

Zahavi-Gvangzu

Најдобриот израелски фудбалер Еран Захави, ги воодушеви фудбалските фанови ширум светот, со погодокот со кој му донесе победа на својот клуб Гвангжу во 90. минута.

Составот предводен од Драган Стојковиќ-Пикси славеше со 2:1 против Тјанџан, а вториот гол на Захави беше реализиран со преатрактивна рабона, која донесе еден од најубавите голови постигнати годинава.

Facebook Коментари