Поврзете се со нас

Италија

Пулишиќ за потегот кој ја одбележа победата на Милан: Ова многу го вежбаме, беше едноставно совршено (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/SerieA_EN

Составот на Милан дојде до посакуваниот резултат во пресметката со Фрозиноне, победа од 3-0 со која „црвено-црните“ се зацврстија на третото место во Серија А.

Јовиќ, Пулишиќ и Томори беа стрелци на погодоците, но оној вториот на Американецот се издвои затоа што дојде до едно фантастично додавање на голманот Мењан.

-Ива многу го вежбаме, па знам дека е способен за вакво додавање. Беше неверојатно, веднаш на мојата нога, едноставно совршено, истакна Пулишиќ.

Инаку Французинот е единствениот голман кој забележал асистенција во секоја од последните три сезони во најдобрите пет европски лиги.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни