Поврзете се со нас

Германија

Публиката на нозе: Петте најтрактивни соло погодоци во оваа сезона во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Официјалниот Јутјуб канал на Бундеслигата ни сподели уште една компилација, овојпат пет најдобри соло погодоци во оваа актуелна кампања која набрзо треба да продолжи по принудната пауза поради коронавиросот.

Во наредните 4 минути уживајте во овие ремек дела, ситуации во кои играчите покажаа како со еден или повеќе потези можат да се ослободат од противникот и да ја сместа топката во целта.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни