ПСЖ започнува со чистката во клубот: Алвес и Мота сигурно заминуваат додека…

kavani-topka-nej

Француските медиуми излегоа со информација дека се подготвува ,,чистка” во редовите на ПСЖ.

Според ,,Франс Фудбал” на листата за ,,отстрел” се фудбалерите Марко Верати, Дани Алвес, Левин Курзава, Анхел Ди Марија, Тиаго Мота, Хавиер Пасторе и Тиаго Силва.

Овa чиста во клубот им оди во прилог на сопствениците на ПСЖ, кои долго време беа опоменувани од страна на Уефа во врска со трансферите.

Најверојатно е дека Алвес и Мота со сигурност заминуваат од ПСЖ поради истекот на договорите, додека Пасторе и Ди Марија си одат поради Нејмар и младиот Мбапе.

Facebook Коментари