Поврзете се со нас

Франција

ПСЖ повторно го побарал Зидан, легендарниот ас експресно одговорил на понудата

Објавено

на

Foto:instagram.com/zidane

Пари Сен Жермен како што стојат работите повторно ќе прави промена на тренеската позиција која во изминатава година ја извршуваше Криштоф Галтие кој успеа да ги задржи „светците“ на врвот на францускиот фудбал.

Меѓутоа неуспехот во Лигата на шампионите секогаш скапо се плаќа на „Паркот на принцовите“ и тоа нема да го избегне ниту Галтие за кого медиумите веќе пренесоа дека е завршена приказна. Кој ќе биде неговиот наследник останува да видиме со тоа што сигурно е дека истиот нема да биде легендарниот Зинедин Зидан.

„Ле Паризиен“ пренесува дека Зидан бил прв избор на ПСЖ, тие го исконтактирале популарниот Зизу исто како лани, ама добиле идентичен одговор, „корпа“ од поранешниот тренер на Реал Мадрид.

Зидан од 2021 година е без работа и неговата желба е да биде селектор на Франција, меѓутоа и на него никако коцките да му се поколопат за да го наследни Дидие Дешамп.

Во игра за предводник на францускиот првак се Нагелсман, Енрике, Алонсо…поточно тоа се само дел од имињата кои фигурираат во јавноста.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни