Поврзете се со нас

Франција

ПСЖ падна во Рен, доживеа втор пораз за две недели (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/PSG_inside

ПСЖ немаше решение за Рен и загуби на гостувањето (1:0) во рамките на француското фудбалско првенство.

Кристоф Галтие се одлучи за триото Нејмар-Екитике-Месии во офанзивното трио и го остави Мбапе на клупата, но очигледно противникот успеа да најде решение да ги неутрализира опасните противници.

Мбапе и Хакими беа уфрлени во 55. минута од средбата, но десет минути подоцна домаќините беа тие кои поведоа и тоа со голот на Траоре.

До крајот ПСЖ не успеа ниту да израмни, па го доживеа вториот пораз на последните три натпревари.

По двата кикса, Ленс се доближи на минус три, додека Марсеј заостанува пет бода.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни