Поврзете се со нас

Англија

ПСЖ ќе го донесе фудбалерот кој е прецртан од Антонио Конте

Објавено

на

Како што стојат работите, голема е веројатноста од таборот на ПСЖ во јануарскиот преоден рок да ангажираат играч на Тотенхем.

Станува збор за најскапото засилување во историјата на „петлите“, Тангуј Ендомбеле кој е прецртан од страна на Антонио Конте.

Италијанскиот стратег дал зелено светло за продажба на Ендомбеле, а наводно се појавил и заинтересиран тим кој сака да го ангажира.

Според медиумите во Франција, ПСЖ бил заинтересиран за шестмесечна позајмица со право на целосен откуп на неговиот договор по крајот на оваа сезона.

Двата клуба биле во постојана комуникација и голема е веројатноста дека целата зделка ќе биде завршена.

Што се однесува до самиот играч, тој бил подготвен да се пресели на „Паркот на принцовите“ и да го облече дресот на ПСЖ иако во минатото играше за лутиот ривал на „светците“, Лион.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни