Поврзете се со нас

Франција

ПСЖ ја потврди разделбата со еден од најискусните фудбалери

Објавено

на

Францускиот шампион ПСЖ ќе направи неколку промени во тимот во текот на летото, а денеска парижаните официјално потврдија заминување на еден од најискусните фудбалери во ростерот.

Се работи за Анхел Ди Марија, кој дефинитивно нема да добие нов договор и со тоа се потврдени шпекулацииите дека Аргентинецот ќе има нов клуб за следната сезона.

ПСЖ преку социјалните мрежи му се заблагодари на Ди Марија за 7-годишната соработка и му посака среќа во иднина, па сега останува да се види само која ќе биде неговата следна дестинација.

Ди Марија дојде во ПСЖ од Манчестер Јунајтед во 2015 година, а шпекулациите велат дека е многу блиску до трансфер без отштета во редовите на Јувентус.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни