Поврзете се со нас

Франција

ПСЖ го реши судирот на директори, Хенрике ја загуби битката со Кампос

Објавено

на

Foto:twitter.com/PSG_inside

ПСЖ донел конечна одлука за промени во важен дел од менаџерскиот сектор, елиминирајќи ја колизијата меѓу Луис Кампос и Антеро Хенрике, кои работеа на трансферитена францускиот клуб изминатиот период.

Претседателот Насер Ал-Келаифи признал дека двајцата не можат да работат заедно, па за да се избегне непотребен проблем, во иднина Хенрике ќе биде префрлен на други проекти.

– Нема да кријам, постоеја проблеми меѓу нив двајца.

– Не се работеше за нешто приватно, едноставно си навлегуваа на туѓа територија, па решивме да ставиме крај на тоа.

– Антеро одлично си ја вршеше работата, истото важи и за Луис, но очигледно не можат да работат заедно. Хенрике веќе нема да работи со првиот тим, ќе и помага на Брага (катарските сопственици купија акции во португалскиот клуб), а веројатно и на друг клуб, – рекол Ал-Келаифи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни