Поврзете се со нас

Македонија

Прво зимско засилување за лидерот: Шкендија доведе напаѓач од Албанија

Објавено

на

blank

Лидерот во првата македонска фудбалска лига, тимот на Шкендија го претстави првото зимско засилување кое доаѓа од соседба Албанија, а неговото име е Рубин Хебај.

Хебај има 22 години и во Тетово доаѓа од редовите на Теута. Претходно има настапувано за Влазнија, Партизани, а воедно може да се пофали и со искуство од играње во Словенија (Домжале) и Украина (Ворскла).

Рубин ги има минато сите младински селекции на Албанија, меѓутоа се уште нема запишано настап во сениорската репрезентација. Шкендија со новото засилување договори две ипол годишна соработка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни