Поврзете се со нас

Свет

Прва радост за Томовски и Лудвигсхафен во Бундеслигата

Објавено

на

blank

Мартин Томовски и Лудвигсхафен ја запишаа првата победа во оваа сезона во германската Бундеслига.

Како гостин составот на Лудвигсхафен успеа да слави над Балинген со 27-26 и тоа со погодокот на Клајн на две секунди до крајот. Нашиот репрезентативец учествуваше со три одбрани, Верниг со 6 голови беше најпрецизен, додека пак за Балинген осум гола даде поранешниот член на Металург, Липовина.

Хановер на Филип Кузмановски ремизираше против Бергишер (30-30), а бекот беше автор на еден гол од два обиди.

Хановер со 5 бода е на 13. место, Лудвигсхафен со 2 поени е на 17 позиција.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни