Поврзете се со нас

Свет

Прва радост за Кузмановски и Вецлар во Бундеслигата

Објавено

на

foto:www.facebook.com/HSGWetzlar

Составот на Вецлар за кој настапува македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски ја прекина серијата на лоши резултати во Бундеслигата.

Во дуелот од 5. коло Филип и компанија дојдоа до првото сезонски славје и тоа во дуелот со Гепинген со 29:24. Вецлар беше решен да дојде до првите бодови во кампањата и со пожртвувана, квалитетна игра низ сите 60 минути успеа да ја оствари зацртаната цел.

Новак со 10 и Рубин со 6 гола беа најефикасни, Кузмановски пак даде еден гол и запиша една асистенција.

Во наредното коло тимот кој на клупата го има Филип Миркуловски му гостува на Хамбург.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни