Поврзете се со нас

Свет

Прва победа за Голден Арт во новата сезона

Објавено

на

Екипата на Голден Арт славеше над над Јуниор КВ со 24:21 на стартот на првенството.

Во натпревар во кој Голден Арт имаше константно водство од еден до четири разлика и тоа без најискусниот Ивица Илиев кој се повреди уште на стартот на натпреварот, но со одлична одбрана и извонредниот Даскалоски беше забележана победа со резултат 24:21 (12:12).

Најпрецизни беа Гучески и Миланов со по 5 гола, додека Гајиќ забележа 4 погодоци.

Следниот натпревар Голден Арт го игра на гостински терен во Автокоманда против Металург РА.
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни