Поврзете се со нас

Свет

Прва експлозивна партија по повредата: Манасков до врв ја наполни мрежата на Дабаш

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков пред неколку дена се врати на терените и тоа против Алборг во Лигата на шампионите што секако беше одлична вест за него и секако нашата селекција која ја очекуваат доста предизвици во иднина.

На Манасков не му беше потребно многу време за да вистински блесне и тоа на своја кожа го почувствува составот на Дабаш кој прими десет гола од левото крило на првенствениот меч против Веспрем на кој фаворитот славеше со 44-29.

Домаќиниот газеше во двете полувремиња, а најефикесен на теренот беше токму Македонецот кој по средбата испрати и една порака:

-Некои луѓе сакаат да не успееш, разочарај ги, -порача Деки.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни