Поврзете се со нас

Балкан

Прв старт и веднаш гол: Дробаров стави точка на победата на Черно Море (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/pfc.chernomore.varna

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Влатко Дробаров пред некое време се врати во редовите на Черно Море каде денеска ја имаше улогата на стартер во дуелот со Септември Софија, а за довербата возврати со гол.

Дробаров по неуспешната епизода во Сараево направи кам-бек во Бугарија и тоа во клубот во кој имаше одлични настапи, па така минатата седмица доби неколку минути против Лудогорец, но сега се најде во почетната постава и го одигра целиот меч кој го круниса со погодок со глава во 67 минута.

Влатко се најде на вистински место по корнерот на домаќините и ги постави конечните 3-0 на пресметката во првата бугарска лига.

На спротивната страна активни од самиот старт беа Константин Чешмеџиев и Мартин Стојанов.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни