Поврзете се со нас

Италија

Прв погодок за Французинот: Гендузи го однесе Лацио во четвртфиналето на Купот на Италија (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/OfficialSSLazio

Лацио е првиот патник во четвртфиналето на Купот на Италија, фаза во која стигнаа откако вечерва го совладаа тимот на Џенова со 1-0.

Лацијалите беа фаворити и тој статус го оправдаа со минимална победа која е идентична со онаа која ја запиша пред неколку дена во пресметката со Калјари во Серија А.

Уште во раната фаза избраниците на Сари го отворија резултат, гол кој се покажа како доволен за славје на „Олимпико“. Стрелец на голот беше летното засилување Матео Гендузи за кого ова беше прв погодок во дресот на „бјанкочелестите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни