Поврзете се со нас

Германија

Прв контакт со топката и ремек дело: Поулсен со супер волеј погодок ја запечати победата на Лајпциг (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Екипата на РБ Лајпциг ја потврди улогата на фаворит и славеше над Аугзбург со 2-0 со што останува на чело на Бундеслигата.

Анхелињо беше стрелец на првиот гол, додека пак беше вистинско ремек дело на данскиот репрезентативец Поулсен. Напаѓачот влезе во игра во 66 минута, а само неколку секунди подоцна со волеј мајсторија го запечати триумфот на „биковите“.

Овој гол дефинитивно ќе влезе во конкуренција за најдобрите во оваа сезона иако има уште многу да се игра.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни