Поврзете се со нас

Балкан

Прв гол во новиот клуб: Станковски ја најави победата на Тузласпор

Објавено

на

foto: twitter.com/sporx

Младинскиот репрезентатовец на Македонија, Лука Станковски го постигна својот прв гол за Тузласпор во втората лига на Србија.

Тој во овој втор дел од сезоната настапува за Тузласпор како позајмен играч од Газиантеп, а во осмиот меч дојде до својот првенец и тоа во дуелот со Гиресунспор.

Лука и компанија ја добија средбата со 3-0, триумф кој беше најавен токму од Македонецот со погодокот во 23 минута. Тој беше активен до 76 минута кога беше заменет од Акарслан.

Со 31 бод составот на Тузласпор е на 15 место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни