Поврзете се со нас

Балкан

Прв гол во новата година: Јаховиќ стави точка на Куп победата на Анталијаспор (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Поранешниот македонски репрезентативец, Адис Јаховиќ го постигна својот прв гол за Анталијаспор во 2021 година и тоа на пресметката против Бурсаспор во осминафиналето на Купот на Турција.

Гостите не дозволија никакво изненадување и го добија овој меч со 3-0 со три погодоци постигнати во првото полувреме. Последниот беше дело на нашиот Јаховиќ во 36 минута шутирајќи силно и неодбранливо во мрежата на Дадакдениз.

Следниот предизвик за Анталијаспор е во домашното првенство каде на 16 јануари ќе го пречекаат составот на Трабзонспор.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни