Поврзете се со нас

Балкан

Прв гол на Македонецот: Зајков ја најави победата на Левски (ВИДЕО)

Објавено

на

Уште еден македонски репрезентативец постигна гол во првата лига на Бугарија, односно по Дориан Бабунски денеска во листата на стрелци се запиша дефанзивецот Ѓоко Зајков.

Бабунски донесе победа за Ботев, прва по цели четири месеци (Видео)

Зајков ја најави победа на Левски кој славеше над Ботев Пловдив со 2-0. Ѓоко со удар со глава во 6 минута го отвори резултатот на асистенција на Цонев кој пак потоа во 80 минута ги потврди трите бода за домаќините.

Ова за составот од Софија беше втора победа во низа со што во моментов со 25 бода е на 6. место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни